Fast Game Community
Fast Game Community
Fast Game Community
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Fast Game Community

Fast Game Community
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

Distribuiţi|

A demisionat Emil Boc !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
SeeKeeR <3 BuBuLLiNa ;x
A demisionat Emil Boc ! Icon_user_offline
Admin
SeeKeeR <3 BuBuLLiNa ;x


Rank: Admin
Mesaje : 105
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti Magurele
A demisionat Emil Boc ! Empty
MesajSubiect: A demisionat Emil Boc ! A demisionat Emil Boc ! EmptyJoi Feb 09, 2012 7:09 am

Premierul Emil Boc a anuntat astazi oficial, in cadrul sedintei de Guvern, ca a decis sa "depuna mandatul Executivului" pentru a "detensiona situatia politica si sociala din tara".


Stirea este in curs de actualizare!
Sinteza declaratiilor premierului Emil Boc:

"Dragi colegi, cu asta am incheiat sedinta de Guven si vreau sa avem o discutie politica in acest moment. Dupa cum stiti, de saptamana trecuta, va precizam ca dupa incheierea vizitei FMI si a BM, Guvernul trebuie sa treaca intr-o alta faza a politicii sale. Din acest punct de vedere vreau sa va comunic CA AM LUAT DECIZIA DE A DEPUNE MANDATUL GUVERNULUI, PENTRU A DETENSIONA SITUATIA" - a declarat Emil Boc in sedinta de Guvern de astazi.
"Am depus mandatul deoarece nu ma agat de putere, pentru mine, conteaza mai putin daca mai raman în functie cateva luni, pana la alegerile din noiembrie. Am luat decizia de a depune mandatul Guvernului pentru a detensiona situatia politica si sociala din tara, dar si pentru a nu pierde ceea ce romanii au castigat: stabilitatea economica a tarii"
"Vreau sa va multumesc pentru efortul depus la toate reformele care au marcat tara, in sensul de face curatenie si a aduce Romania pe traiectoria corecta."
"Vreau sa multumesc si presedintelui Romaniei, pentru parteneriatul corect in interes public pe care l-am avut."
"Ma uit cu sinceritate in ochii romanilor, pentru ca ei au fost cei care au salvat economia si tara de la colapsul economic. Stiu ca prin masurile pe care le-am luat am suparat pe multi dintre dumneavoastra. Stiu ca medicamentul pe care l-am administrat a fost de multe ori amar. Dar a meritat. Sper ca si gestul meu sa fie vazut de clasa politica drept un semnal, politicienii trebuie sa uneasca, nu sa dezbine.
Cred ca acest Guvern si-a facut datoria, dar e timpul sa lasam locul pentru un alt Guvern. Noi am fost cei care am facut curatenie, am insanatosit economia. trebuie sa mergem mai departe. Pentru asta am propus incetarea mandatului, asa sa ne ajute Dumnezeu."
Sinteza declaratiilor lui Crin Antonescu:

"Este plecarea celui mai incompetent, mai corupt, mai mincinos Guvern din istoria Romaniei de dupa 1989. Plecarea dlui Boc este un prim pas pentru solutionarea criei politice si deschidrea drumului pentru alegeri anticipate, singura formula democratica. "
"Odata cu demisia lui Emil Boc se arata ca opozitia politica, unita, USL, a avut dreptate atunci cand a inaintat diverse motiuni de cenzura."
"Sigur, mai sunt doi pasi care ar trebui impliniti, pentru ca Romania sa aiba sansa unui inceput politic: demisia lui Traian Basescu."
"Este mesajul foarte ferm cu care vom merge astazi la Palatul Cotroceni."
Demisia lui Emil Boc nu este o surpriza foarte mare, in conditiile in care, pana acum, lideri ai PDL precum Elena Udrea sau Sulfina Barbu au admis ca partidul trebuie sa discute despre masuri importante care trebuie luate la nivelul Guvernului. De asemenea, parlamentari ai PDL au vorbit public, deschis si asumat despre necesitatea unor schimbari majore la nivel guvernamental, in contextul nemultumirilor populatiei si avand in vedere interesul partidului intr-un an electoral.
Sus In jos
https://fastgame.all-up.com

A demisionat Emil Boc !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fast Game Community :: Newsletter-